Dlaczego warto wprowadzić terminal płatniczy w swoim sklepie?

Dlaczego warto wprowadzić terminal płatniczy w swoim sklepie?

Płatności elektroniczne to obecnie najpopularniejszy model uiszczania opłat za zakupy na świecie. Jeden terminal płatniczy daje kilka różnych możliwości, dzięki czemu klienci czują się odpowiednio zaopiekowani. Sprawdź, dlaczego konkretnie warto wprowadzić terminal płatniczy w swoim sklepie!

Kilka opcji płatności

Wprowadzenie terminala płatniczego umożliwia klientom sklepu płacenie za zakupy przy użyciu jednej z kilku form płatności. Są to: blik (specjalny kod pobrany z poziomu aplikacji mobilnej banku wpisywany jest do terminala, a następnie transakcję trzeba zatwierdzić na smartfonie), karty zbliżeniowe, płatność telefonem lub zegarkiem oraz tradycyjna płatność kartą płatniczą. Dzięki temu dajesz swoim klientom komfort i możliwość szybkiej zapłaty za zakupy, a twój sklep uchodzi w ich oczach za nowoczesny i profesjonalny. Obecnie brak terminala to rzadkość, a klienci są najczęściej zdziwieni tego typu sytuacjami, ponieważ większość z nich przywykła do możliwości płatności kartą lub telefonem.

Wyższa sprzedaż

Rozwijając powyższy wątek, wprowadzenie terminala płatniczego do swojego sklepu generuje wyższą sprzedaż. Jeśli wciąż operujesz wyłącznie gotówką, to z pewnością nie raz zdarzyło ci się już spotkać z sytuacją, gdy klient po prostu zrezygnował z zakupów, ponieważ nie miał przy sobie gotówki. Czy liczyłeś kiedykolwiek, ile pieniędzy straciłeś w ten sposób (a raczej: ile nie zyskałeś?). Aby nigdy więcej nie narażać się na niższe zyski, skontaktuj się z dostawcą terminali płatniczych i czym prędzej wprowadź go do obsługi swojego sklepu. To obecnie absolutny standard, którego klienci zwyczajnie wymagają. Według specjalistów i ekonomistów nieuchronnie zbliżamy się do czasów, gdy pieniądz papierowy całkowicie przestanie obowiązywać, a wszelkie płatności będą odbywać się wyłącznie za pośrednictwem impulsów elektronicznych.

Bezpieczeństwo płatności

Ostatnia kwestia, na którą chcielibyśmy zwrócić twoją dzisiejszą uwagę, dotyczy bezpieczeństwa realizowanych płatności. Podczas przyjmowania gotówki, powinieneś każdorazowo weryfikować jej prawdziwość. Bardzo często dochodzi bowiem do sytuacji, gdy sprzedawca przyjmuje fałszywe pieniądze, a sami klienci niejednokrotnie nie są nawet świadomi, że taką gotówkę posiadają, ponieważ została ona wprowadzona do obiegu nielegalnie. Nie musisz również obawiać się kradzieży całego utargu przetrzymywanego w kasie czy sejfie, ponieważ środki trafiają bezpośrednio na twoje konto firmowe, które jest przecież odpowiednio zabezpieczone przez bank.