Dotarcie do nowego klienta – podstawy

Dotarcie do nowego klienta – podstawy

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia przede wszystkim z bardzo dużą konkurencją. Potencjalny odbiorca naszego produktu lub usługi może skorzystać z naprawdę wielu opcji. Dotyczy to zarówno gigantycznych korporacji z międzynarodowym, światowym wręcz zasięgiem, ale także mniejszych przedsiębiorstw skupiających się na rynku lokalnym.

Potęga internetu

Wobec tego powstaje pytanie – jak dotrzeć w dzisiejszych czasach do klienta? Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o liczbę lajków pod naszym postem na Facebooku. Można je sobie dokupić i na nikim nie będą one robiły wrażenia. Sztuką jest jednak takie podejście, aby można było trafić do takiej grupy docelowej, która faktycznie może być zainteresowana naszą usługą. Świetnym przykładem są deweloperzy. Domy pod Poznaniem nie będą interesować ani małżeństwa spod Białegostoku, ani nawet nastolatka z okolic Jeżyc. Właśnie z tego powodu, kampanie Google Ads powinny być we właściwy sposób dostosowane do naszych potencjalnych klientów. W końcu niemal wszystkie informacje wyszukujemy właśnie przez Google, także te zakupowe.

Lokalny patriotyzm

Algorytm stron oraz platform internetowych bardzo często oparty jest o marketing lokalny. Nie da się ukryć, że jest to niezwykle istotny aspekt tego typu biznesów. Mniejsze przedsiębiorstwa przede wszystkim opierają się o dany region oraz jego mieszkańców. Deweloperzy stawiający pojedyncze osiedla nie będą chcieli boksować się z gigantycznymi firmami, dla których kilkanaście wieżowców postawionych w ciągu roku nie jest niczym wyjątkowym. Internet, wbrew pozorom, nie jest jednak jedynym miejscem do którego zaglądają potencjalni klienci. Warto zwrócić też uwagę na tematyczne targi oraz konferencje, w trakcie których odbywają się dwa bardzo ważne aspekty – wymiana doświadczeń z innymi rywalami na rynku oraz zapoznanie się z nowymi klientami.

Dlaczego warto?

Ponieważ nie da się w dzisiejszych czasach utrzymać na jakimkolwiek rynku bez odpowiedniej promocji. Konkurencja jest naprawdę gigantyczna na każdym polu, nawet w pozornie niszowych branżach. Z tego względu należy podejść do kwestii marketingu w sposób holistyczny. Nie wystarczy już wymyślenie trzech lub czterech chwytliwych haseł. W dzisiejszych czasach należy zwrócić uwagę na twarde dane, przeanalizować je i połączyć to wszystko z ciężką pracą.