Home office – jak szybko stworzyć domowe biuro?

Home office – jak szybko stworzyć domowe biuro?

Praca z domu ma wiele zalet i wielu osobom ten system odpowiada. Mamy dla Ciebie kilka prostych i szybkich sposobów na domowe biuro. Dzięki temu już niewielkim kosztem wydzielisz w swoim mieszkaniu strefę, w której będzie Ci się dobrze pracowało. Sprawdź, jak niewiele potrzeba, by zapewnić sobie spokojną i wygodną pracę na home office.

Zgromadź potrzebne wyposażenie w jednym miejscu

Zaprojektuj swoją przestrzeń w myśl zasady, że wszystko, co potrzebne powinno być „pod ręką”. Zorganizuj pokój tak, aby cały sprzęt oraz niezbędne przybory były łatwo dostępne. Możesz postawić biurko na środku pokoju lub w nieznacznym oddaleniu od jednej ze ścian, jako Twoje centrum dowodzenia i zarządzania. Za plecami umieść artykuły papiernicze i eksploatacyjne jak tusze do drukarek Canon oraz dokumenty i segregatory. Dzięki temu w trakcie spotkania nie będziesz musiał oddalać się od laptopa i zakłócać przebiegu rozmów. Unikniesz również szukania potrzebnych materiałów w innym pokoju i nie stracisz na to cennego czasu.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie miejsca pracy

Dobre oświetlenie biurka jest potrzebne nie tylko po zmroku. W pochmurny i deszczowy dzień również przyda się solidna dawka światła. Dotyczy to przede wszystkim pomieszczeń, gdzie dostęp do naturalnego światła jest ograniczony lub – co gorsza – nie ma go w ogóle. Zalecamy działać w tych przypadkach dwutorowo. Po pierwsze potrzebujesz solidnego oświetlenia do pracy na przykład w postaci lampki na biurku lub lampy stojącej niedaleko komputera. Najlepiej, jeśli sprzęt będzie miał możliwość regulacji temperatury i natężenia światła. Po drugie, zamontuj taśmy LED 200m lub inne rozproszone źródło światła. Dzięki temu uzyskasz delikatną poświatę i lekkie, niemęczące oczu światło. Takie oświetlenie przygotuje Cię na każdą pogodę i pracę niezależnie od pory dnia.

Czy Twoje mieszkanie przygotowane jest na pracę na wysokich obrotach?

Jest jeszcze jedna ważna kwestia, która być może nie do końca jest tak oczywista. Wiemy natomiast, że problem pojawia się dopiero w praktyce i często zaskakuje lokatorów. Dlatego wspominamy o tym tutaj, aby nie zaskoczyły Cię nieprzyjemne konsekwencje. Mianowicie chodzi o kwestię, ile Twoje mieszkanie jest w stanie przyjąć jednocześnie podłączonych do sieci urządzeń. Przed rozpoczęciem pracy sprawdź, czy podłączone do gniazdek wtyczki i kable miedziane nie spowodują przeciążenia i wyłączenia bezpieczników. Jeśli jednak dojdzie do takiej sytuacji, warto skontaktować się z elektrykiem, który przywróci prąd w obwodzie.