Jak wzmocnić ochronę swojej firmy?

Jak wzmocnić ochronę swojej firmy?

Jeśli prowadzisz firmę, która posiada swoją siedzibę, z całą pewnością zastanawiasz się nad tym, co jeszcze możesz zrobić, aby poprawić jej bezpieczeństwo i na przykład zabezpieczyć ją przed ewentualnymi włamaniami. Często to właśnie widmo kradzieży spędza sen z powiek właścicieli przedsiębiorstw czy biur. Na całe szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów na to, aby się przed tym ustrzec i w dużym stopniu poprawić swój komfort, jak i samo poczucie bezpieczeństwa.

Monitoring czy biuro ochrony, a może jedno i drugie?

Najprostszym sposobem na to, aby mieć wszystko pod kontrolą i w razie potrzeby dysponować dowodami pod postacią nagrań, jest zainstalowanie monitoringu. Sam zdecyduj, ile kamer jest ci do tego potrzebnych. Wiele zależy od wielkości biura oraz całego obiektu, a także od tego, ile wejść i wyjść się tam znajduje. Rozwiązaniem idealnym byłoby zabezpieczenie wszystkich z nich. Obecnie kamery zwłaszcza te punktowe są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu nie rzucają się od razu w oczy. Warto przemyśleć także kwestię profesjonalnej ochrony, a co za tym idzie, nawiązania współpracy z biurem ochrony, które dzięki zamontowaniu specjalnych systemów, od razu otrzyma sygnał, gdy ktoś będzie próbował się włamać.

Karty wstępu jedynie dla pracowników

Warto zadbać także o to, aby możliwość wejścia na teren firmy mieli tylko wskazani pracownicy. W tym przypadku lepiej zrezygnować z nieporęcznych kluczy, które na dodatek łatwo można zgubić, nosząc je w torbie czy kieszeni. Dobrym wyborem będzie nowoczesna karta mifare, która zapewni dostęp do danych pomieszczeń osobom uprawnionym do tego. Karty można zamawiać według własnego projektu. Dobrą propozycją będą karty imienne, ale bez dodatkowych informacji dotyczących na przykład miejsca pracy. Dzięki temu nawet, gdy karta zostanie zgubiona, raczej nie będzie mogła zostać wykorzystana. Takie karty wprowadza coraz więcej firm i naprawdę bardzo dobrze się to sprawdza. Dodatkowo karta jest poręczna, niewielkich wymiarów i można bez problemu zmieścić ją na przykład do portfela.

System alarmowy połączony z biurem ochrony

To po części łączy się z pierwszą, wspomnianą już propozycją. Jeśli zdecydujesz się na biuro ochrony, najpewniej w pakiecie założą ci także system alarmowy, który będzie uaktywniał się za każdym razem, gdy ktoś nieproszony będzie próbował włamać się na teren firmy. To bardzo dobre i efektywne zabezpieczenie, ponieważ uaktywnia się stosunkowo szybko i od razu alarmuje firmę ochroniarską, która przybywa na miejsce.