O tym warto pamiętać przy renowacji starego domu

O tym warto pamiętać przy renowacji starego domu

Ozdobne sufity, szerokie listwy przypodłogowe, kunsztowne ramy okienne i efektowne balustrady. Tylko kilka elementów, które znajdziesz w starym domu. Do tego klimat i duszę. Za to kochamy stare domu. Kupno starego domu i jego renowacja nie jest łatwa. Wymiana hydrauliki, sieci elektrycznej i dachu. Sprawdź o czym musisz pamiętać.

Czy każdy poradzi sobie z renowacją?

Renowacja starych domów zdecydowanie nie jest dla ludzi o słabych nerwach. W zależności od wieku i stanu, starsze domy mogą w rzeczywistości zniechęcać niektórych kupujących. Ilość pracy potencjalnie wymaganej do przywrócenia starego domu do dobrego stanu może być przytłaczająca. Większość starszych domów przeszła już kilka remontów od momentu wybudowania. Kilka warstw farby już pewnie leży na ścianach i najprawdopodobniej kilka warstw tapety. Wiele elementów może być niezgrabnie przymocowanych jak lampy czy kinkiety. Często różne pomieszczenia są odnowione w różnych stylach. Przystępując do renowacji oprócz takich rzeczy jak farby, kleje, deski, środki antykorozyjne, panele itd. To będziesz potrzebował bardzo dużo cierpliwości. Jeśli nie boisz się remontu starszego domu to po jego odnowieniu wielu sąsiadów będzie patrzyło na niego z zazdrością.

Remont starego domu to wyzwanie

Starsze domy z pewnością mogą być mieszanką zarówno możliwości, jak i wyzwań. Często poznasz to dopiero gdy remont jest już w toku. Na przykład, dopóki nie usuniesz warstw dywanu, starego winylu lub starych płytek, nie będziesz wiedział, czy pod spodem jest piękna drewniana podłoga, czy coś, co powinno być słusznie zakryte. Nie będziesz też wiedział, jak dobra lub zła jest instalacja wodociągowa lub okablowanie, dopóki nie zaczniesz ich używać i nie wprowadzisz do domu nowoczesnych urządzeń. Nie będziesz wiedział czy dom utrzymuje temperaturę czy przydadzą się nowe naturalne materiały izolacyjne. Może to być zarówno ekscytujące, jak i przerażające. Zalecamy uzyskać jak największej ilości informacji o domu przed rozpoczęciem remontu.

W starych domach znajdziesz prawdziwe skarby

Piękne ozdobne gzymsy, wspaniałe okna z ołowianymi uchwytami, szyny do obrazów, otwarte kominka. To wszystko tworzy w starych domach osobowość i charakter. Połączenie tego uroku starego świata z nowoczesnymi funkcjami może zaowocować pięknym, wyjątkowym domem, którego nie można znaleźć nigdzie indziej. Stare rzeźby i obrazy można fantastycznie oświetlić przy pomocy najnowszych technologi. Tu sprawdzą się lampy i moduły ledowe. Klimatyzacja poprawi termikę w domu, a remont kominka poprawi jego funkcjonowanie.