Relaks we własnym gabinecie

Relaks we własnym gabinecie

Pandemia oraz konieczność pracy zdalnej zmusiła wielu architektów do całkowitej zmiany aranżacji swoich projektów. Obecnie znajdziemy w nich miejsce na gabinet, w którym można przede wszystkim wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Nie można jednak zapominać o tym, że powinna być to przestrzeń przeznaczona w dużej mierze na odcięcie się od świata zewnętrznego.

Dobra książka w dłoni

Takie miejsce pozwala na swoistą ucieczkę od swoich codziennych obowiązków oraz wyzwań domowych. Z pewnością czasami chcemy po prostu zamknąć się w jednym pomieszczeniu i najzwyczajniej w świecie zatopić się w lekturze. Ten kawałek papieru został stworzony specjalnie dla nas. Od właściwego doboru materiałów, przez właściwie dobrane kapitałki introligatorskie, aż po nałożony projekt okładki. Ten egzemplarz jest dla nas. Z takim nastawieniem powinniśmy siadać w naszym gabinecie do jego lektury. Ze względu na ogromną liczbę bodźców każdego dnia w postaci maili oraz powiadomień z mediów społecznościowych powinniśmy mieć trochę więcej czasu tylko i wyłącznie dla siebie.

Odpowiednie dekoracje

Trudno również wyobrazić sobie jakiekolwiek pomieszczenie w naszym domu lub mieszkaniu bez właściwie dobranych dodatków. Nie chodzi tutaj oczywiście o biurko czy też regał z książkami. Mowa tutaj o elementach wykończenia, które nie muszą się znajdować w pokoju. Ich obecność pozwala jednak tchnąć nowe, nieco bardziej intensywne życie w te kilkanaście metrów. Właśnie z tego względu każdy producent donic dokłada wszelkich starań, aby jego klienci chcieli ozdabiać swoje wnętrza nie tylko dla kwiatów. Coraz częściej mamy do czynienia z mniejszymi kwiatami, które jednak nie są głównym elementem całej dekoracji. Fantazyjne kształty donic w połączeniu z fenomenalnym wręcz designem fantastycznie sprawdzą się w niemalże każdym gabinecie.

Celebracja sukcesów

Nieco nasiąknięci modą z filmów amerykańskich lubimy w takich miejscach cieszyć się ze swoich niedawnych osiągnięć. Chodzi tutaj przede wszystkim o zawodowe sukcesy, ponieważ te rodzinne zdecydowanie bardziej wolimy celebrować z najbliższymi. Awans w pracy czy też dopięcie kolejnego przedsięwzięcia chcemy czasami przetworzyć w samotności. Wtedy właśnie w naszej głowie mamy pewnego rodzaju proces myślowy, w którym analizujemy całą drogę aż do tego momentu. Z tego powodu w niektórych gabinetach możemy zauważyć specjalnie dedykowane miejsca na alkohol oraz cygara, które raz na jakiś czas mogą być użyte przy okazji cieszenia się z fantastycznych rezultatów na polu zawodowym.